Łóżeczka dziecięce

Nie da się zaprzeczyć, że każde niemowlę najwięcej czasu spędza właśnie w swoim łóżeczku. Tak małe dziecko potrzebuje dużo snu, poza tym maluchy, które jeszcze nie chodzą, leżą w łóżeczku także wtedy, gdy nie śpią. Rodzice pragnący chcą kupić swojemu potomkowi łóżeczko, muszą wziąć pod uwagę kilka aspektów tych niezwykle praktycznych mebli. Ważne jest między innymi to, ile miejsca w pokoju można przeznaczyć na łóżeczko, a także, jaka cena produktu wchodzi w grę.

Łóżeczka dziecięce
Pokaż filtr

Wyświetlanie 1–30 z 35 wyników

Pokaż filtr

Wyświetlanie 1–30 z 35 wyników

Jakie łóżeczko wybrać?

Dziecięce łóżeczko musi być przede wszystkim funkcjonalne, a to nie zawsze oznacza to samo dla wszystkich rodziców. Większość z nich, myśląc o tym elemencie wyposażenia pokoju dziecięcego, ma w wyobraźni obraz łóżeczka drewnianego, z barierkami. Najbardziej popularne od dawna są łóżeczka w naturalnym kolorze drewna, choć nierzadko rodzice decydują się na zakup białego modelu. Oba kolory działają uspokajająco na maluchy i dobrze komponują się z wystrojem niemal każdego wnętrza. Zwolennicy prostoty i ponadczasowych rozwiązań lubią właśnie takie nieskomplikowane, ale praktyczne projekty.

Nie trzeba wcale jednak szukać skomplikowanego i wyposażonego w mnóstwo udogodnień modelu – czasami rodzice decydują się na dość prosty, tradycyjny projekt i są później z niego zadowoleni, tak samo jak jego użytkownik. Rodzice muszą mieć przecież miejsce na to, by móc swobodnie poruszać się po pokoju dziecięcym. Jednak warto też pamiętać, że łóżeczka dziecięce mogą mieć różne naprawdę przydatne dodatkowe funkcje. Dla przykładu niektóre łóżeczka niemowlęce można szybko przekształcić w tapczanik dla nieco starszego dziecka. Bardzo cenione są także łóżeczka z szufladą, do której można schować pościel oraz modele z opuszczanym bokiem

Dziecko powinno czuć się w swoim łóżeczku bezpiecznie i komfortowo, dlatego zawsze należy czytać opis producenta, zanim zdecyduje się na zakup konkretnego modelu. Bardzo ważne jest to, aby model posiadał stosowne atesty. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że niektóre rodzaje drewna są szczególnie polecane alergikom. Niezależnie od tego, czy jest to tradycyjny model, czy nowoczesny, innowacyjny projekt, konieczne jest, aby był wykonany z całkowicie bezpiecznych materiałów. Łóżeczko powinno być wygodne, stabilne i nie może narażać malucha na możliwość zranienia się. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, które łóżeczko będzie najwygodniejsze dla dziecka oraz najłatwiejsze w obsłudze dla jego rodziców, bo jest to uzależnione od indywidualnych preferencji, a te są przecież różne.