Krzesełka

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Krzesełka stanowią bardzo ważny element wyposażenia dziecięcego pokoju. Dzięki nim maluchy mogą wykonywać różne codzienne czynności. Czy to jedzenie czy rysowanie, czy na przykład zabawa klockami, to właśnie ten niewielki mebel okaże się niezastąpiony.

Niezbędne w różnych sytuacjach

Gdy dziecko można już posadzić przy stole, gdy nastaje pora posiłku, krzesełko jest po prostu niezbędne. Oczywiście potrzebny jest też odpowiedni stół – warto kupować komplety, choć nie jest to koniecznością. Wystarczy po prostu dopasować wysokość siedziska do wysokości blatu, by mieć pewność, że zrobiło się to co trzeba, by zapewnić dziecku komfort. Na pewno ważne jest też, aby oba te meble współgrały ze sobą w zakresie designu. Krzesła dziecięce powinny być lekkie, ale stabilne i bezpieczne. Niezależnie od tego, czy są wykonane z tworzywa sztucznego, czy z drewna, muszą być całkowicie bezpieczne dla skóry dziecka i pozbawione szkodliwych substancji.

Dzieci uwielbiają kreatywne zabawy, więc trzeba wziąć pod uwagę to, że podczas różnych dziecięcych harców krzesła mają wykazać się nie tylko stabilnością, ale też wytrzymałością. Dla małych dzieci konieczne są modele o miękkich krawędziach, ponieważ ostre kanty mogłyby je zranić. Kolejną cechą produktów godnych zainteresowania rodziców jest to, że ich powierzchnię można łatwo wyczyścić. Niestety często się zdarza, że dzieci coś wylewają na krzesełko albo je czymś porysują.

Z oparciem lub bez

Jedną z ważniejszych kwestii do rozstrzygnięcia jest to, czy krzesełko ma mieć oparcie, czy lepszy okaże się niewielki taborecik. Warto mieć w domu oba modele, choć niewątpliwie krzesełko z oparciem jest obowiązkowym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju. Podczas długiego siedzenia zarówno maluch, jak i starsze dziecko musi mieć oparcie dla pleców. W innym przypadku plecy dziecka zostaną obciążone, a tego trzeba koniecznie unikać. Krzesła z oparciem są niezbędne podczas jedzenia czy rysowania, ale i modele bez oparcia mają swoje zalety. Łatwiej je przenieść w inne miejsce i mogą też sprawdzić się na przykład podczas zabawy czy wtedy, gdy trzeba założyć buty – dobrze jest mieć taki taborecik na przykład w przedpokoju.

Młodsze dzieci na pewno polubią swoje kolorowe krzesełko – ładny, przyciągający uwagę kolor takiego mebelka doceni zarówno dziewczynka, jak i chłopiec. Jednak dużym zainteresowaniem cieszą się też białe modele, a także te w kolorach naturalnego drewna. Są one idealne dla starszych dzieci, ich zaletą jest również uniwersalny design.