Stoliki

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

W każdym pokoju dziecięcym musi być miejsce na stolik. Jest to mebel, przy którym dziecko może jeść, ale też jest to miejsce różnych zabaw. Oferta stolików jest bardzo szeroka, a poszczególne modele mogą się znacznie różnić wysokością i kształtem.

Dla najmłodszych

Gdy tylko dziecko umie już chodzić, może korzystać ze stolika, który jest przystosowany do jego wieku. Dla najmłodszych użytkowników w sam raz okazują się bardzo niskie, plastikowe stoliki na grubych nogach, które zostały tak zaprojektowane, by nie narażały dzieci na zranienie lub uderzenie się o ostry kant. Stoliczki dla najmłodszych zazwyczaj są kolorowe, dlatego przyciągają uwagę dziecka i chętnie korzysta ono z tak interesującego mebla. Co więcej, może być on wyposażony w atrakcyjne dodatki, dzięki którym dziecko będzie obserwować różne kształty, obrazki i postacie. Takie edukacyjne stoliczki niekiedy wydają też różne dźwięki. Bez wątpieniem są one doskonałym podarunkiem dla malucha, który musi przecież rozwijać swoje zmysły i sprawność manualną.

Potrzebne w każdym wieku

Nieco starsze dzieci chętnie wybiorą stolik w bardziej stonowanych kolorach. Taki model pasuje niemal do każdego wnętrza i jest uniwersalny. Zarówno maluchy, jak i starsze dzieci skorzystają, jeśli do stolika będzie dołączone krzesło w komplecie – nie dość, że taki duet atrakcyjnie się prezentuje, to jeszcze na ogół wysokość siedziska krzesła jest idealnie dopasowana do wysokości stołu. Można też pomyśleć o zakupie stolika i kilku krzeseł w komplecie – to dobry pomysł, jeśli w rodzinie jest kilkoro dzieci w podobnym wieku. Takie rozwiązanie jest również bardzo korzystne, jeśli dziecko często bawi się z kolegami i koleżankami w domu.

Modele przeznaczone dla większych dzieci są na ogół wykonane z laminatu lub drewna litego. Warto pamiętać, że lakierowany blat jest łatwy do wyczyszczenia, a przecież dzieciom często zdarza się czymś go zabrudzić. A jaki kształt stolika wybrać? W przypadku maluchów konieczny jest zakup stolika z zaokrąglonymi kantami, ponieważ tylko takie modele gwarantują maluchowi bezpieczeństwo. Jednak również w przypadku większych dzieci zalecane jest ustawienie w ich pokoju stolika, który nie ma ostrych kantów.

Bez względu na to, czy stawia się na okrągły, kwadratowy, czy prostokątny model, powinien być on stabilny. Warto dokładnie przeczytać wytyczne producenta – ważne jest między innymi to, jakie obciążenie wytrzymuje stół. Niektóre stoliczki nie powinny być obciążane stosami książeczek lub innych przedmiotów.