Opublikowano Dodaj komentarz

Leżaczek, huśtawka czy hamak dla dzieci?

lezaczek bujaczek dla niemowlaka

Kołysanie działa kojąco na dzieci, jednak ciągłe noszenie na rękach jest męczące dla rodzica oraz wyrabia niedobry nawyk u dziecka. Leżaczki, bujaczki potrafią ukołysać, uspokoić maluszka i dla wielu rodziców są bardzo przydatne. Szczególnie, gdy bobas należy do wymagających i zabiega o ciągłą uwagę. Aby trochę odpocząć od codziennych obowiązków, rodzice chętnie zaopatrują swoje pociechy w różnorodne akcesoria. Jednymi z tych najpopularniejszych są na pewno leżaczki i huśtawki. Leżaczki mogą też pełnić funkcję bujaka, który usypia dziecko, choć również klasyczny, wygodny i miękki leżaczek może przyczynić się do tego, że maluch postanowi się zdrzemnąć. Dziecko do snu ukołysze również huśtawka – modele, które wyposażone są w uspokajające melodyjki, często świetnie spełniają swoje zadanie. Warto wziąć pod uwagę huśtawki z innymi atrakcjami: doczepione do niej zabawki – na pałąku lub karuzeli – to coś, co zainteresuje każdego niemowlaka. Niektóre huśtawki mogą też spełniać funkcję krzesełka do karmienia. Atutami huśtawek, tak jak i leżaczków, jest spokojny i monotonny ruch, który działa kojąca na dziecko. Lekkie kołysanie zapewnia kołyska / hamak dla niemowląt. Zapewniając spokojny sen a  anatomiczny kształt, odciąża brzuszek i daje ulgę w dokuczliwych kolkach.
Miękkie w dotyku tapicerki użyte do wykończenia leżaczków, atrakcyjne wzory i ładny kolor podniesie w oczach dziecka atrakcyjność produktu.

Wszystkie dzieci uwielbiają się huśtać, dlatego dla starszych mamy w ofercie klasyczne hamaki i huśtawki, które można również umieścić w pokoju dziecka jak i w ogrodzie. Udowodnione naukowo zostało, że bujanie się wpływa bardzo dobrze niemalże na wszystkie zmysły i aktywnie je pobudza do pracy. Pozwala zapanować nad koordynacją ruchową i zdecydowanie ją poprawia. Huśtawki dla dzieci są też po prostu produktami zapewniającymi czystą rozrywkę, relaksując przy tym ciało. Wygodny anatomiczny kształt oraz delikatne kołysanie sprzyja wyciszeniu i działa odprężająco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *